Błąd przy logowaniu do bazy danych

W trakcie logowania do programu może sie pojawic błąd zawierający treść:

"This user does not have privilege to perform this operation on this object".

 

Niektóre aplikacje instalowane w podkatalogu systemowym, np. "Program Files" lub "Program Files (x86)", wymagają uruchomienia z uprawnieniami Administratora. W takim przypadku można:

1. Na pliku wykonywalnym SBM2.exe kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać "Uruchom jako Administrator". Można na stałe zaznaczyć tę opcję, klikając prawym przyciskiem myszy wybrać "Właściwości", a następnie na zakładce "Zgodność" zaznaczyć "Uruchom ten program jako Administrator". Tę samą operację należy wykonać na pliku SBM2_DB.exe.
2. Przekopiować katalog SBM2 w inne miejsce poza folderami systemowymi, np: C:\SBM2.

Czy można umieścić plik bazy danych na dysku sieciowym?

Ze względów bezpieczeństwa nie powinno trzymać się plików bazy danych firebird na dysku sieciowym i wskazywać na nie jakby to były pliki lokalne.

Rozwiązanie
Na komputerze sieciowym należy zainstalować serwer Firebird, następnie w programie SBM2 w momencie logowania kliknąć Ustawienia, zaznaczyć opcję Mój serwer i wypełnić wszystkie wymagane pola, w szczczególności IP serwera oraz Plik bazy danych*.

* "Plik bazy danych" - jest to bezwględna scieżka do pliku, patrząc od strony komputera sieciowego np. C:\firebird\database\SBM2.FDB.
Copyright© Wirtuoteka 2016  
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji o polityce prywatności.
polityka prywatności